زمان انتشار: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ساعت 10:55 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۲/۱۵ ساعت 10:55    تعداد بازدید: 50    کد مطلب: 79115

سال 1397:
هزینه دارویی 36 میلیارد تومانی بیماران خاص و صعب العلاج تامین اجتماعی قم
دکتر علیرضا کرخی رییس اسناد پزشکی قم گفت: هزینه دارویی بیماران خاص و صعب العلاج بیمه شدگان تحت پوشش تامین اجتماعی در سال گذشته بالغ بر 36 میلیارود و 700 میلیون تومان شده است.


به گزارش روابط عمومی مدیریت درمان استان قم: دکتر علیرضا کرخی رییس دفتر اسناد پزشکی تامین اجتماعی  استان قم در آستانه  18 اردیبهشت روز بیماران خاص گفت: هزینه های بیماران خاص و صعب العلاج بسیار گران و پر هزینه می باشد که در سال گذشته از 28 هزار نسخه بررسی شده بیمه شدگان تحت پوشش تامین اجتماعی که مبتلا به بیماری خاص و صعب العلاج هستند ،بیش از 36 میلیارد تومان از هزینه های آنان توسط تامین اجتماعی پرداخت شده است.

رییس دفتر اسناد پزشکی در ادامه گفت: بیشترین  هزینه دارویی نسخ بررسی شده بیماران صعب العلاج ،در زمینه نسخ  شیمی درمانی می باشد که در سال گذشته برای هزینه دارویی این دسته از بیماران بیش از 22 میلیارد و 900 میلیون تومان هزینه شده است.

دکتر کرخی با اشاره به اهمیت پیشگیری  و تغییر سبک زندگی برای کاهش هزینه های دارویی بیماران  اظهار داشت: در 10 ماهه نخست سال گذشته بیش از 8 میلیارد و  800 میلیون تومان برای دیالیز بیماران تحت پوشش هزینه نموده ایم  که مراقبت از به وجود نیامدن دیابت و رعایت اصول مراقبتی  نیاز به دیالیز را کاهش خواهد داد.  

وی درپایان خاطر نشان کرد:بیماران خاص وصعب العلاج برای بار نخست ،یکبار برای تشکیل پرونده به دفتر اسناد پزشکی مراجعه می نمایند و در مابقی موارد نسخ آنها از طریق داروخانه های سطح شهر، تحت وب و به روش الکترونیکی تایید می شود.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha