زمان انتشار: ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ساعت 12:26 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۲/۲۳ ساعت 12:25    تعداد بازدید: 13    کد مطلب: 79657

راه اندازی دومین دستگاه لاپاراسکوپی در بیمارستان تامین اجتماعی امید ابهر
رئیس بیمارستان تامین اجتماعی امید ابهر گفت: دومین دستگاه لاپاراسکوپی در اتاق عمل این بیمارستان نصب و راه اندازی شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر یوسفی اظهار داشت: در راستای استفاده تشخیصی و درمانی به روز، انجام خدمات دهی بهتر و ارزنده تر، دومین دستگاه لاپاراسکوپی در اتاق عمل بیمارستان امید ابهر نصب و راه اندازی شد.
وی افزود: دستگاه لاپاراسکوپی یا پهلو بینی نوعی تکنیک برای درون بینی شکم (حفره صفاق) لگن است که هم برای اقدامات تشخیصی و هم برای اقدامات درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.
وی در خصوص قابلیت های این دستگاه پیشرفته تصریح کرد: این دستگاه دارای کنسول اصلی- منبع نور سرد- گاز اینسافیلیتور- مانیتور  HD  است که از مهمترین ویژگی های ان داشتن مانیتور فول HD  - داشتن فیلترهای متعدد جهت تشخیص مناسب- داشتن کاربری ساده و مناسب و دقیق –امکان تهیه فیلم  وعکس و ذخیره سازی اطلاعات و غیره را می توان نام برد.
رئیس بیمارستان تامین اجتماعی امید ابهر به کاربردهای اصلی این دستگاه پرداخت و افزود: در جراحی هایی که توسط لاپاراسکوپی انجام می شود و مردم آنرا با عنوان جراحی لیزی می شناسند، برش بدن مثل شکم انجام نمی شود و جراحی فقط با ایجاد یک سوراخ کوچک در جدار بدن صورت می گیرد و همین امر موجب کاهش درد و عوارض جراحی  شده  و طول مدت بستری کاهش می یابد.
گفتنی است اولین دستگاه لاپاراسکوپی این مرکز درمانی حدود ١٠ سال پیش خریداری شده و بعلت کارکرد فراوان مستهلک شده بود و این دستگاه مدرن با اعتباری بالغ بر ٦ میلیارد ریال خریداری شده و در انواع اعمال جراحی مثل اپاندیس و کیسه صفرا قابل انجام است.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha